Úvod    Stolní hokej    Český pohár


Asociace    Odkazy    Diskuze    Média   

Stiga CZ
Nejbližší turnaj
???
???
Czech Open 2019
Facebook  ČASG na FB
Facebook  Stiga na FB

YouTube
ČASG na YouTube


Instagram
ČASG na Instagramu
Sport Central
ITHF - mezinárodní federace stolního hokeje
Světový žebříček
World Table Hockey Tour
Škola Stiga hokeje

Sportovní přátelé a hráči,

Český stiga hokej má za sebou rok, který ve své krátkodobé historii nezažil. Za 30 let jsme si zvykli na deset turnajů za sezónu se závěrečným Mistrovstvím ČR. Za uplynulý rok jsme odehráli pouze 3 turnaje (Plzeň - Cheb - Plzeň). Od té doby máme s malými přestávkami hraní zakázáno. Když už to vypadalo, že bychom mohli začít novou sezónu Mistrovstvím ČR, jako výbor společně s pořadatelem jsme ho 14 dní před plánovaným termínem zastavili. Od odpůrců jsme byli osočováni, že to je zbytečné. V předvečer termínu tohoto turnaje zákaz padl i od vlády ČR. V tuto chvíli jsme si všichni ještě mysleli, že v říjnu začne sezóna ČP a vše bude normální. Jenže virus naplnil nemocnice, oslabil zdravotnický systém. Na rozdíl od jara, kdy jsme kolem sebe neměli nikoho nakaženého, tak podzim nás všechny vyděsil. Pozitivních lidí kolem nás přibývalo. Někteří z nás byli v karanténě. Na konci listopadu to opět vypadalo, že by se s rozvolněním stupnice PES na 3. stupeň hrát mohlo. Bylo to ale hodně těsné a spíše se jednalo o tento stupeň ve třech nebo čtyřech krajích. Než ale výbor stačil vše vyřídit s kladenským pořadatelem, zjistit zájem klubů a seznámit je s pravidly, tak se covid-19 opět přihlásil v plné síle a zavedl celou zemi do stupně 4 a nasměroval ho dokonce do stupně nejvyššího. Nyní zažíváme naplno strach z viru, který na někoho nemá žádný vliv a pro někoho může být velmi vážný, v krajních případech i smrtelný.
Většina z nás se upíná k vakcíně. Sice jsou mezi Čechy odpůrci očkování, stejně jako všude ve světě. Přesto má o vakcínu zájem statisticky 55% lidí. Jelikož stiga hokej nehrají profesionální sportovci, kteří by byli denně kontrolováni lékaři jako atleti, hokejisté, tenisté, jezdci F1, musíme se v tomto zařadit po bok těch méně profesionálních sportů jako stolní tenis, squash, šachy a další. Máme sice registrovanou celorepublikovou organizaci, máme také oficiální soutěž Český pohár. Z toho důvodu bychom mohli hrát dříve (3. stupeň stupnice PES). Není ale cílem výboru, jako vedoucího orgánu ČASG, vystavit hráče rizikům. Hodně z hráčů má své zdravotní problémy. Náš sport má také velkou základnu v rizikové kategorii veteránů. Další skupinou jsou junioři, kteří mohou bez příznaků na turnaj „dovézt“ virus ze škol nebo rodin. Výbor ČASG tak nyní plní roli, kterou nikdy plnit neměl a proč zvolen nebyl. Chráníme nyní zdraví nás všech. Velkou roli v tuhle nepříznivou dobu mají všechny kluby. Registrované i neregistrované. Při 3. a 4. stupni se mohou scházet menší skupiny lidí. Tím se mohou konat malé regionální ligy. Právě tyto kluby a ligy rozhodnou svojí aktivitou o tom, v kolika lidech se sejdeme na turnaji Českého poháru, až to bude možné. Jako výbor nabízíme drobnou materiální pomoc. Skladem jsou stále ještě 3 poslední hokeje z poslední nedokončené sezóny. Pokud bude mít kterýkoliv klub nějaký další plán propagace například na webu, Facebooku, nebo bude chtít vložit video na Youtube kanál Asociace, rádi s takovou propagací klubu nebo regionální ligy vyhovíme.
Přestože se do Evropy dostává očkovací látka hned několika firem, bude ještě pár měsíců trvat, než čísla klesnou na hodnotu, aby se celorepublikové turnaje mohly konat. Stále situaci sledujeme a jakmile by se vše zlepšilo tak, aby ve 3. stupni vydržel PES alespoň 2-3 týdny, začneme plánovat „zbytek“ sezóny. Ve hře je zkrácená sezóna, plný počet nahuštěných do stávajícího kalendáře, nebo nechání běžných rozestupů mezi turnaji a přidání 3 turnajů například po MS v Tallinnu. Pro tyhle scénáře bude rozhodovat vývoj v lednu a únoru. Velkým snem pozitivně smýšlejících členů výboru je, abychom začali nejpozději v březnu hrát. Pro MS také bude potřeba navrhnout kvalifikační podmínky. Pořadatelé mají velkou podporu v ministerstvech a domluvena je i bublina v hotelu 7 dní před turnajem a sada testování). Věřím, že případný doklad o vakcinaci by účastníky tohoto pobytu oprostil.
Světová liga byla již před časem upravena a všechny turnaje SuperSeries a bývalé Major přišly o své postavení. Zatím jsou všechny turnaje na WTHT úrovni (level 3), který má i Český pohár. Nabízí to možnost obsadit termíny proti turnajům světové ligy v kalendáři, což dříve nešlo. Nyní ITHF uvažuje i o zrušení celé sezóny. Z celkového počtu se odehrály zatím pouze 2 turnaje a to pouze s národní účastí. Z tohoto důvodu bude výbor řešit i turnaj v Praze (Czech Open) a jeho přesun mimo Prahu do oblastí s levnějšími náklady na pořádání. Termínová listina i pravidla pro kvalifikaci tak doznají pro tuto sezónu zcela jistě změnu.
Výbor také za ČASG udržuje i nadále vztahy s dodavateli hokejů, hlídá vypsání dotačních titulů na podporu sportu v Plzeňském kraji, Plzni, Úřadu městského obvodu Plzeň 1 i MŠMT.

V této nelehké době přeji za výbor všem aktivním a neaktivním hráčům, přátelům, fanoušků a všem, kterým se stiga hokej líbí, krásný zbytek roku 20 a úspěšný vstup do roku 21. Zůstaňte pozitivní myslí a negativní na všechny testy.

Za výbor Martin Ženíšek
29. prosinec 2020


Vážení sportovní přátelé, hráči a partneři,

Současná doba s virem Covid sportovní situaci příliš nepřeje. Dá se bez nadsázky říct, že nám nepřeje vůbec. Poprvé od založení Asociace se stalo, že se turnaj nemohl konat vlivem vyšší moci. Mistrovství ČR se hlasováním klubů přesunulo na zářijový termín. Nikoho z výboru ČASG, ani ze zástupců hlasujících klubů nenapadlo, že už na začátku září bude situace dvakrát horší, než byla na jaře. Celé léto jsem vývoj situace sledoval. Stav nově nakažených, počet hospitalizovaných i další možné vývoje a křivky. V polovině srpna jsme si ulevili, když na sportování v uzavřeném prostoru nebyla nutná rouška. Zároveň jsme očekávali informace od pořadatele, který měl v plánu schůzku s ředitelem školy, kde se MR mělo konat. Informace byly nejasné. Jasné bylo pouze riziko, co bychom dělali, kdyby se Covid ve škole objevil den nebo dva před víkendem s MR. Kdo by pak při okamžitém zrušení proplatil náklady klubů za zálohy na ubytování, nehledě na nemalé výdaje pořadatele. Partyzánským riskem by bylo MR v Plzni. Nicméně výbor Asociace se rozhodl nenést tohle riziko a další snahy pořadatelů měly spíše jepičí život.

Během prvních čtyř týdnů po prázdninách se situace vůbec nezlepšila, spíše naopak. Očekávali jsme mírný nárůst pozitivně testovaných. Realita je ale jiná. Česká republika se propadla z nejlepších mezi nejhorší. Místo zavírání hranic, jaké proběhlo na jaře, se tentokrát hranice zavřely díky téměř všem státům EU, které vidí Českou republiku jako velmi rizikovou. Ve většině zemí jsme na semaforu červení. Nelze se tak účastnit turnajů světové ligy v zahraničí, které se stejně až na výjimky ruší.
Podmínky pro pořádání českých turnajů se mění velmi často. Jen za poslední týden se měnily dvakrát a v dalších týdnech se čekají další omezení. Stále to vše sledujeme. Ve výboru převládá velký pesimismus a názory o „odpískání“ minimálně podzimní části sezóny. Oproti tomu stále sestavujeme dokument s pravidly pro mimořádnou valnou hromadu. Jsme ve spojení s pořadateli. Nyní zatím komunikujeme s Teplýšovicemi. V Pelhřimově je turnaj v ohrožení už kvůli místu konání (škola). Opět tak výbor řeší záležitosti, které předchozí výbory řešit nemusely.

Stejně jako mnoho z Vás, i já jsem rozpolcen v souvislosti s tímto stavem. Jako hráč bych hrál a jezdil po všech turnajích, jako by žádný virus nebyl. Druhá moje půlka ale nechce „namočit“ ČASG do spolupořádání turnajů, kde by došlo k řádění viru a následně by se někomu zhoršily jeho zdravotní problémy. Až na výjimky stiga hokej nehrají hráči s pevným zdravím. Velkou většinu z nás nějaká nemoc trápí. A covid-19 narozdíl od klasické chřipky velmi často tyto nemoci zhoršuje. Poté, co bychom se rozjeli z turnajů, máme doma rodiny, rodiče, prarodiče.

Musím pochválit práci obou výborů, kterým jsem zatím předsedal. Podařilo se zastavit finanční propad a pomalu se zvedal i počet hráčů na turnajích. Zejména současný výbor složený z části z mladých a neokoukaných tváří zatím řeší vše v souběhu se svými studijními povinnostmi. Pokud by hraní nezakázalo nařízení vlády nebo MZČR, bude mít výbor na miskách vah zdraví všech hráčů a proti tomu zmrazení (neuskutečnění) turnajů ČP, CO a MR, což může mít opět negativní vliv na růst členské základny. Svojí funkci v době omezení, která se chystají, by měly zvládnout kluby se svými soutěžemi. K tomu lze využít nejen hokeje, které Asociace klubům věnovala po 8. kole ČP v Plzni (29.2.2020). Dopředu jsme nakoupili 300 kusů roušek pro potřeby ČP a chystali jsme koupit i dezinfekční gel na ruce.

Věřím, že se dříve nebo později uvidíme nad hokeji. Vše je nyní v rukách ministra zdravotnictví, vlády ČR a dalších orgánů. Zaznamenáváme i názory hráčů mimo výbor. Očekáváme kritiku, ať uděláme cokoliv. Nicméně je na čase se chovat zodpovědně, abychom mohli opět porovnat své síly na hokejích.

P.S: Podle informací ministra zdravotnictví z nedělního dopoledne se v nejbližší době sníží počet lidí na kulturních a sportovních akcích na 20 nebo 30 osob. To by fakticky znamenalo zrušení (odložení) turnajů Českého poháru. Pokud to tak bude, bude na to výbor reagovat.

Za výbor ČASG - Martin Ženíšek
27. září 2020

Vážení přátelé, hráči a fanoušci stiga hokeje,

Jak jistě víte, celou Evropu zasáhl koronavirus. Jedná se o virové onemocnění, které postihuje nejen nejmenší, ale převážně starší a chronicky nemocné. Pravidelně jsme ve výboru sledovali vývoj celé situace ještě před tím, než virus překročil české hranice. Bedlivě jsme naslouchali nařízení vlády, která přicházela s vývojem situace v ČR. Nejprve musel výbor přistoupit ke zrušení Czech Open 2020, jelikož byly zakázány akce nad 100 lidí a zároveň byly zavřeny školy (turnaj měl být v jídelně vysoké školy). Připravili jsme pro kluby mimořádnou valnou hromadu přes maily zástupcům klubů, abychom rozhodli o osudu ČP Litomyšl a zároveň změnili nominaci na ME. Než jsme VH připravili Vláda ČR změnila podmínky a byly zakázány akce nad 30 lidí. Přestože v druhé otázce o snížení počtu turnajů, které by se počítaly na ME, panuje mezi hlasujícími kluby shoda, bude i tento bod hlasování bezpředmětný. Nyní jsou ZRUŠENY kromě našeho CZECH OPEN 2020 i turnaje: - TALLINN CUP 2020, DETROIT 2020, TURKU OPEN 2020, UKRAJINe CUP, BERLIN OPEN 2020. O osudu turnaje v Kursku, který má být nejen turnajem nejvyšší třídy, ale i MS klubů se rozhodne do 31. března. Již 12. března rozhodlo vedení ITHF o tom, že se ze světové ligy budou započítávat pouze 4 turnaje.
Ohledně Mistrovství Evropy bude pevně rozhodnuto do 16.4., tedy 2 měsíce před turnajem. Jak ale ukazuje situace s počty nakažených, tak i s rozšiřujícími se restrikcemi, vyjádřila dnes ČASG názor na nepořádání ME 2020 a přesun na rok 2022. Čeští hráči v tuto chvíli nemohou opustit ČR, následně by po návratu (pokud by vycestovali) museli zůstat ve 14 denní karanténě. To by se zcela určitě projevilo na složení týmu. Podobné nebo horší podmínky už platí i v dalších zemích. S vyhlášením pandemie a nouzového stavu celá záležitost nabrala na vážnosti.
Zbývá zodpovědět poslední otázku, tou je Mistrovství ČR. I nadále budeme sledovat situaci kolem koronaviru. Termín zatím stále zůstává v platnosti, místo je zatím nejisté. Pořadateli několik ředitelů škol konání odřeklo. Podle vývoje viru výbor nejpozději 30.4. rozhodne podle situace. Možná opět zasáhne nařízení Vlády ČR. Pokud ne, pokusíme se sehnat jiné místo (případně o týden nebo dva později proti původnímu plánu). Cílem je MR v tomto roce zachovat. Pokud by to nebylo možné v květnu nebo červnu, byl by návrh ze strany výboru odehrát MR na začátku sezóny příští.
Prioritou ITHF i České Asociace stiga Game zůstává zdraví všech hráčů. Sledujte tyto stránky a případně se informujte ve svých klubech.

Výbor České asociace Stiga Game
17. března 2020

Dva turnaje Českého poháru zrušeny!
Celosvětová epidemie spojená s koronavirem Covid-19 zapříčinila zrušení turnaje Českého poháru plánovaného na 28. března v Němčicích u Litomyšle a také letošního turnaje Světové ligy Czech Open.


Zdeněk Matoušek V Plzni vyhrál Zdeněk Matoušek

V Plzni odehrálo další turnaj Českého poháru 58 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Leošem Hvižděm a Michalem Hvižděm.

Výsledky turnaje.


Leoš Hvižď I v Chebu vyhrál Leoš Hvižď

V Chebu proběhl další turnaj Českého poháru. Na západ Republiky přijelo 61 hráčů. Vyhrál opět Leoš Hvižď opět před Martinem Maděrou. Třetí byl tentokrát Jiří Chylík.

Výsledky turnaje.


Leoš Hvižď V Plzni vyhrál Leoš Hvižď

První turnaj Českého poháru v roce 2020 proběhl v Plzni za účasti 66 hráčů. Zvítězil Leoš Hvižď před Martinem Maděrou a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek I v Teplýšovicích nejlepším Zdeněk Matoušek

Poslední letošní turnaj Českého poháru se uskutečnil v Teplýšovicích. Síly změřilo 58 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Michalem Kobrlem a Filipem Hamáčkem.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek V Kladně znovu zvítězil Zdeněk Matoušek

Další turnaj Českého poháru proběhl na Kladně. Účastnilo se 66 hráčů. Vyhrál Zdeněk Matoušek ml. před Leošem Hvižděm a Martinem Maděrou.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek V Praze opět zvítězil Zdeněk Matoušek

Třetí turnaj Českého poháru se uskutečnil v Praze. Přijelo 63 hráčů. Vyhrál Zdeněk Matoušek ml. před Honzou Sládkem a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Leoš Hvižď Leoš Hvižď vyhrál ve Slovinsku
Leoš Hvižď zvítězil na turnaji Světové ligy Slovenia Open. Na druhém místě skončil Martin Maděra a úspěch klubu THC Stiga-Game Příbram podtrhl třetím místem Honza Sládek. Domácí obhájce vítězství Anze Bozic skončil až na 4. místě.


Zdeněk Matoušek V Pelhřimově nejlepším Zdeněk Matoušek

Druhý turnaj sezóny proběhl v Pelhřimově za účasti 53 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Martinem Maděrou a Leošem Hvižděm.

Výsledky turnaje.


Pavel Plešák Pavel Plešák vyhrál ve Švýcarsku
Pavel Plešák obhájil první místo ve Švýcarsku na turnaji Světové ligy. Loňský finalista Bjarne Axelsen skončil až na třetím místě. Finále s Pavlem hrál Martin Ženíšek. Až na 4. místě skončil nejlépší hráč z Lotyšska a vítěz základní části Andrejs Kuzněcovs.


Leoš Hvižď Nová sezóna ČP začala v Teplýšovicích

Prvního turnaje Českého poháru 2019/2020 se zúčastnilo celkem 57 hráčů. V Teplýšovicích zvítězil Leoš Hvižď. Ve finále porazil Michala Boštíka. Bronz získal Martin Maděra.

Výsledky turnaje.


Mistrovství světa 2019
Mistrem světa se v Minsku stal Maxim Borisov (RUS), druhý skončil Anton Umanskyy (UKR) a třetí Arseniy Stolyarov (RUS). Nejlepším reprezentantem ČR byl 25. Patrik Petr.
Reprezentační družstvo skončilo osmé.
V kategorii hráčů nad 50 let získal Pavel Plešák bronz.


Jiří Chylík V Plzni proběhlo mistrovství ČR
V hlavní kategorii zvítězil Jiří Chylík, na druhém místě skončil obhájce titulu Zdeněk Matoušek ml. a souboj o třetí místo vyhrál Leoš Hvižď ml.

Mezi týmy slavila Žabka Praha, stříbrné medaile vybojoval tým Gladiators Plzeň "A", bronz získal tým THC Stiga-Game Příbram "A".

Mistryní republiky se stala Iva Fochlerová, když ve finále porazila Anitu Grimovou. Třetí skončila Hana Marešová.

Nejlepším juniorem byl Jakub Matýsek, druhé místo získal Alexandr Mačynský a třetí skončil Vojtěch Bernát.

Vítězem mezi veterány se stal Jan Dryák, který v opakování loňského finále porazil Davida Šmída. Třetí skončil Pavel Plešák.

Nejlepším hráčem v kategorii do 13 let byl Vít Perkner, na druhém místě skončil Štěpán Krejzlík a třetí místo získal Jonáš Perkner.

Vítězem kategorie nad 50 let se stal Václav Pikl, druhý skončil Petr Turoň a třetí Josef Kůrka.


Zdeněk Matoušek Český pohár 2018/2019 skončil

Czech Open bylo závěrečným turnajem Českého poháru 2018/2019. Celkovým vítězem se stal Zdeněk Matoušek ml., na druhém místě se umístil Michal Kobrle a třetí skončil Jiří Chylík. Kompletní pořadí.
Alespoň jednoho turnaje se ve skončené sezóně zúčastnilo 179 hráčů. Všem za účast děkujeme a budeme se těšit na zahranou i v příští sezóně, která bude zahájena v září tradičně v Teplýšovicích.

V hodnocení nováčků Českého poháru letos zvítězil Michal Blažek před Radkem Hrnčířem a Kateřinou Šurýnovou. Kompletní pořadí nováčků.

Český pohár juniorů vyhrál Jakub Matýsek před Tomášem Růžičkou a Alexandrem Mačynským. Kompletní pořadí juniorů.

Nejlepší hráčkou skončené sezóny se stala Anita Grimová, druhá skončila Kateřina Šurýnová a třetí místo patří Kateřině Stařecké. Kompletní pořadí žen.

Mezi veterány zvítězil Pavel Plešák před Danem Matýskem a Václavem Piklem. Kompletní pořadí veteránů.

V hodnocení klubů zvítězil klub HCS Žabka Praha, na druhém místě skončil klub THC Stiga-Game Příbram a třetí Big Band. Kompletní pořadí klubů.


Roni Nuttunen Czech Open pro Roni Nuttunena
V Plzni proběhlo Czech Open za účasti hráčů z 12 států. Zvítězil dvojnásobný mistr světa Roni Nuttunen z Finska. Druhý skončil Arseniy Stolyarov z Ruska. Třetí místo získal vítěz Českého poháru 2018/2019 Zdeněk Matoušek ml..

Celkové pořadí, výsledky.


Odešel Eda Nechvátal
S lítostí oznamujeme, že v neděli 21. dubna ve věku 71 let opustil řady stolních hokejistů Eda Nechvátal - hráč, který stál u úplných začátků Stiga hokeje v Turnově.


Zdeněk Matoušek V Němčicích u Litomyšle vyhrál Zdeněk Matoušek ml.

Předposlední turnaj Českého poháru 2018/2019 proběhl v Němčicích u Litomyšle. Mezi 60 hráči zvítězil Zdeněk Matoušek ml.. Druhé místo bral Martin Maděra a třetí Michal Kobrle.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek V Chebu zvítězil Zdeněk Matoušek ml.

Na turnaji v Chebu triumfoval po krátké přestávce opět Zdeněk Matoušek ml.. Ve finále porazil Jiřího Chylíka. Bronz bral Michal Kobrle. Turnaje se zúčastnilo 53 hráčů.

Výsledky turnaje.


Jiří Chylík V Brně slavil své první vítězství Jiří Chylík

Na turnaj Českého poháru přijelo do Brna 68 hráčů. A stali se svědky historické události: série ČP poznala nového hráče, který dokázal vyhrát jeden z turnajů. Vítězem se totiž stal Jiří Chylík. Ve finále porazil Michala Kobrleho. Třetí skončil Zdeněk Matoušek ml..

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek Na Kladně nejlepší Zdeněk Matoušek ml.

Na první turnaj Českého poháru v roce 2019 se na Kladno sjelo 62 hráčů. Vyhrál Zdeněk Matoušek ml. před Jiřím Chylíkem a Martinem Maděrou.

Výsledky turnaje.


Jan Dryák V Praze vyhrál Honza Dryák

Poslední turnaj roku Českého poháru v roce 2018 proběhl v Praze při účasti 68 hráčů. Zvítězil Honza Dryák před Leošem Hvižděm a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Riga Cup 2018
Patrik Petr dosáhl v Rize na jeden z nejlepších výsledků českých hráčů na turnajích Světové ligy. Ve vynikající konkurenci obsadil konečné čtvrté místo, když v osmifinále vyřadil současnou světovou jedničku Maxima Borisova. Gratulujeme!

Vítězem turnaje se stal Arseniy Stolyarov (RUS), druhý skončil Edgars Caics (LAT) a třetí Nikita Zholobov (RUS).


Zdeněk Matoušek Znovu v Pelhřimově a znovu nejlepší Zdeněk Matoušek

Také čtvrtý turnaj Českého poháru proběhl v Pelhřimově. Tentokrát přijelo 60 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Honzou Sládkem a Leošem Hvižděm ml..
Pro Honzu Sládka jde o první medaili z turnajů Českého poháru. Gratulujeme!

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek Také v Pelhřimově nejlepší Zdeněk Matoušek

Třetí turnaj Českého poháru proběhl v Pelhřimově za účasti 56 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Stanislavem Krausem a Martinem Maděrou.

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek I v Praze vyhrál Zdeněk Matoušek

Na druhý turnaj Českého poháru přijelo do Prahy 67 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Honzou Dryákem a Martinem Maděrou.
Pro Martina Maděru jde o první medaili z turnajů Českého poháru.
Svého nejlepšího výsledku dosáhl i Jakub Matýsek, který se ve třinácti letech poprvé probojoval do semifinále a obsadil konečné čtvrté místo.Oběma hráčům gratulujeme!

Výsledky turnaje.


Zdeněk Matoušek Sezóna zahájena ve Struhařově

První turnaj nové sezóny Českého poháru proběhl za účasti 64 hráčů ve Struhařově u Benešova. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Leošem Hvižděm a Michalem Kobrlem.

Výsledky turnaje.


Maxim Borisov se stal mistrem Evropy.
Mistrem Evropy pro rok 2018 se ve švédské Eskilstuně stal Maxim Borisov (RUS), který tím potvrdil pozici aktuální světové jedničky. Ve finále porazil Edgarse Caicse (LAT) a oplatil mu tak rok starou porážku z finále mistrovství světa. Třetí skončil Atis Silis (LAT).

Výborného výsledku dosáhl sedmým místem Patrik Petr, do finálového play-off postupil i nakonec dvacátý Jirka Chylík. Do finálových skupin se probojoval i 40. Honza Sládek, 50. Kryštof Lebl a 52. Dan Matýsek.

Kompletní výsledky ME.

V turnaji družstev skončil výběr ČR na pátém místě. Zvítězil tým Ruska. Kompletní výsledky ME družstev.

V kategorii juniorů se na 16. místě umístil Kuba Matýsek, 19. skončil Honza Sládek. Vítězem se stal Nikita Zholobov (RUS).
Mezi veterány skončil na 23. místě Vašek Pikl, 24. je Vláďa Kraus a 29. Dan Matýsek. Zvítězil Alexey Titov (RUS). Veteráni zasáhli i do soutěže veteránských týmů, kde skončili na pěkném čtvrtém místě. Zvítězil tým Švédska.

V doplňkovém turnaji hráčů do 13 let se dařilo Kubovi Matýskovi, který skončil na druhém místě. Zvítězil Evgeniy Matantsev (UKR). Pěkného výsledku dosáhl i Vašek Pikl, když ve druhém doplňkovém turnaji hráčů nad 50 let skončil na sedmém místě. Zvítězil Janne Kokko (FIN).

Na stránkách ME 2018 naleznete výsledky i ostatních kategorií hraných bez českého zastoupení - mistryní Evropy se stala Maria Saveljeva (EST), nejlepším ženským týmem je tým Švédska a nejlepší juniorský tým má Rusko.


Mistrem ČR se pro rok 2018 stal Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek Na výborně zorganizovaném mistrovství republiky nejlépe uspěl Zdeněk Matoušek ml. Nejprve v sobotu se svým týmem HCS Žabka Praha zvítězil v turnaji družstev, aby v neděli přidal druhé zlato z hlavního turnaje jednotlivců.

Mezi ženami získala titul Markéta Jindrová, juniorským mistrem republiky se stal Honza Sládek a v kategorii veteránů zvítězil David Šmíd.

Kompletní výsledky hlavního turnaje jednotlivců, turnaje družstev, kategorie veteránů a společného turnaje juniorů a žen.


Mistrovství České republiky 2018
Domácí sezóna bude první červnový víkend zakončena v Chebu mistrovstvím ČR. Informace o místě konání a časovém plánu najdete na stránkách pořadatelského klubu SHC Cheb. K nahlédnutí jsou i seznamy přihlášených hráčů a družstev.


V Příbrami vyhrál Michal Hvižď
Michal Hvižď Poslední turnaj Českého poháru 2017/2018 proběhl v Příbrami za účasti 63 hráčů. Zvítězil Michal Hvižď, ve finále porazil Kryštofa Lebla. Třetí byl Zdeněk Matoušek ml..

Výsledky turnaje.

Příbramským turnajem skončil Český pohár 2017/2018. Celkovým vítězem se stal Michal Hvižď, na druhém místě se umístil Zdeněk Matoušek ml. a třetí skončil Leoš Hvižď. Kompletní pořadí. Alespoň jednoho turnaje se ve skončené sezóně zúčastnilo 143 hráčů, všem za účast děkujeme a budeme se těšit na zahranou i v sezóně 2018/2019, která bude zahájena 22. září v Teplýšovicích.

Ve velké konkurenci nováčků Českého poháru celkově zvítězil Matyáš Klazar před Antonínem Luxem a Jonášem Perknerem. Kompletní pořadí nováčků.

Český pohár juniorů vyhrál Jakub Matýsek před Honzou Sládkem a Tomášem Růžičkou. Kompletní pořadí juniorů.

Nejlepší hráčkou skončené sezóny se stala Anita Grimová, druhá skončila Hana Marešová a třetí místo patří Ivě Maškové. Kompletní pořadí žen.

Mezi veterány zvítězil Pavel Plešák před Danem Matýskem a Václavem Piklem. Kompletní pořadí veteránů.

V hodnocení klubů zvítězil klub THC Stiga Elites, na druhém místě skončila HCS Žabka Praha a třetí THC Stiga-Game Příbram. Kompletní pořadí klubů.


Czech Open pro Patrika Petra
Patrik Petr Czech Open 2018 proběhlo v Praze za účasti 103 hráčů. Zvítězil Patrik Petr, když ve finále porazil Zdeňka Matouška ml.. Třetí místo získal Michal Hvižď.

Výsledky turnaje.

Na YouTube kanálu ČASG najdete záznam několika zápasů z Czech Open. Zde se můžete podívat na souboj Mykhaylo Shalomayev - Jakub Sládek.


V Pelhřimově jak v Plzni
Zdeněk Matoušek Sedmý turnaj Českého poháru si ponechal shodné obsazení stupňů vítězů jako předchozí turnaj. V Pelhřimově tedy: 1. Zdeněk Matoušek ml., 2. Michal Hvižď, 3. Leoš Hvižď.

Výsledky turnaje.


Změna: Zdeněk Matoušek ml. vyhrál v Plzni
Zdeněk Matoušek Šestý turnaj aktuální sezóny Českého poháru pro sebe získal Zdeněk Matoušek ml.. Ve finále zdolal Michala Hviždě, čímž ukončil jeho sérii vyhraných turnajů. Třetí skončil Leoš Hvižď.

Výsledky turnaje.

Na nový YouTube kanál ČASG bylo vloženo několik videí z turnaje. Například i poslední zápas finálové série.


Michal Hvižď opět znovu!
Michal Hvižď I pátý turnaj letošní sezóny Českého poháru vyhrál Michal Hvižď. Tentokrát v Plzni za účasti 56 hráčů. Druhé místo získal Zdeněk Matoušek ml.. Třetí skončil Leoš Hvižď.

Výsledky turnaje.


Michal Hvižď znovu!
Michal Hvižď I čtvrtý turnaj letošní sezóny Českého poháru vyhrál Michal Hvižď. Tentokrát v Praze za účasti 60 hráčů. Druhé místo získal Lukáš Turoň. Třetí místo do třetice za sebou získal Zdeněk Matoušek ml..

Výsledky turnaje.


Také v Němčicích vyhrál Michal Hvižď
Michal Hvižď Do třetice všeho vítězného. Rovněž třetí turnaj sezóny vyhrál Michal Hvižď. Druhý byl tentokrát Patrik Petr. Třetí místo bral Zdeněk Matoušek ml.. Turnaje v Němčicích u Litomyšle se zúčastnílo 53 hráčů.

Výsledky turnaje.


V Pelhřimově opět vítězí Michal Hvižď
Michal Hvižď Také druhý turnaj nové sezóny pro sebe získal Michal Hvižď. Na druhém místě stanul Kryštof Lebl. Třetí pak Zdeněk Matoušek ml.. Turnaje se zúčastnílo 55 hráčů.

Výsledky turnaje.


Český pohár 2017/2018 zahájen!
Michal Hvižď První turnaj nové sezóny proběhl za účasti 62 hráčů v Teplýšovicích. Zvítězil Michal Hvižď před Zdeňkem Matouškem ml. a Leošem Hvižděm.

Výsledky turnaje.


Edgars Caics se stal mistrem světa
Edgars Caics (LAT) - vítěz letošního Czech Open - se v Liberci stal mistrem světa a zároveň i novou světovou jedničkou. Ve finále porazil dosavadního prvního hráče světa Maxima Borisova (RUS). Třetí místo vybojoval Oscar Henriksson (SWE). Nejlepším domácím hráčem byl 12. Patrik Petr.

Kompletní výsledky hlavního turnaje MS.


Stříbrný tým
Po 16 letech získalo české družstvo na domácím MS opět stříbné medaile! Vyhrálo Rusko, bronz brala Ukrajina.
Kompletní výsledky


MS v Liberci
Mistrovství světa právě probíhá v Liberci
Live výsledky
LIVE STREAM

V pátek bylo rozděleno celkem 6 sad medailí. Česká reprezentace získala bronz v kategorii veteránských týmů. V soutěži juniorských týmů jsme získali 4. místo. Mezi ženskými týmy pak 5. místo.

V turnaji juniorů získal Michale Kobrle 5. místo.
Mezi veterány byl nejúspěšnější český reprezentant Jan Dryák také na 5. místě.
V turnaji žen získala Iva Mašková 18. místo.

V sobotu proběhnou základní skupiny hlavní kategorie jednotlivců a celá soutěž družstev.


MR v Příbrami
Mistrem Republiky se pro rok 2017 stal Lukáš Turoň, druhý skončil Honza Dryák a třetí Leoš Hvižď ml. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.
Turnaj družstev vyhrál tým THC Stiga Elites, který ve finále porazil tým THC Stiga-Game Příbram. Třetí skončil tým HCS Žabka Praha. Výsledky turnaje družstev.
Turnaj veteránů vyhrál Pavel Plešák před Davidem Šmídem a Danem Matýskem. Výsledky turnaje veteránů.
Turnaj juniorů vyhrál Michal Kobrle před Honzou Sládkem a Kubou Matýskem. Mezi ženami zvítězila Vlasta Gobyová před Hanou Marešovou a Ivou Maškovou. Výsledky turnaje juniorů a žen.


V Milovicích vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek Poslední turnaje Českého poháru 2016/2017 proběhl v Milovicích. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Patrikem Petrem a Petrem Tmějem.
Kompletní výsledky.

Celkovým vítězem Českého poháru se stal Zdeněk Matoušek ml., druhý skončil Patrik Petr a třetí Michal Kobrle.
Kompletní pořadí Českého poháru 2016/2017

Ve vedlejších kategoriích Českého poháru uspěli:
Nováčci: 1. Jiří Zapletal, 2. Miroslava Horáková, 3. David Kalný.
Ženy: 1. Hana Marešová, 2. Iva Mašková, 3. Miroslava Horáková.
Junioři: 1. Michal Kobrle, 2. Honza Sládek, 3. Jakub Matýsek.
Veteráni: 1. Honza Dryák, 2. Pavel Plešák, 3. Daniel Matýsek.
Kluby: 1. THC Stiga Elites, 2. HCS Žabka Praha, 3. Big Band.


Czech Open pro Caicse!
V Praze proběhlo letošní Czech Open. Za účasti 119 hráčů ze 13 států zvítězil Edgars Caics z Lotyšska. Druhé místo získal Yevhen Levdansky z Ukrajiny. Třetí byl Kristaps Sandis Lagzdins z Lotyšska.

Kompletní výsledky.


V Příbrami zvítězil Patrik Petr
Patrik Petr V Příbrami se uskutečnil další turnaj Českého poháru 2016/2017. Zvítězil Patrik Petr před Zdeňkem Matouškem ml. a Kryštofem Leblem.

Kompletní výsledky.


Pelhřimov patřil Lukáši Turoňovi
Na dalším turnaji Českého poháru 2016/2017 zvítězil Lukáš Turoň. Druhé místo bral v Pelhřimově Zdeněk Matoušek ml. Třetí skončil Michal Hvižď.

Kompletní výsledky.


V Chebu vyhrál Michal Hvižď
V Chebu vyhrál Michal Hvižď před Kryštofem Leblem a Zdeňkem Matouškem ml.

Kompletní výsledky.


V Brně kraloval Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek První turnaj ČP v roce 2017 se uskutečnil v Brně. Do jihomoravské metropole přijelo celkem 65 hráčů. Zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Patrikem Petrem a Michalem Kobrlem.

Kompletní výsledky.


V Praze vyhrál Lukáš Turoň
Poslední turnaj ČP v roce 2016 proběhl v Praze za účasti 66 hráčů. Zvítězil Lukáš Turoň před domácím Zdeňkem Matouškem ml. Třetí místo získat Patrik Petr.

Kompletní výsledky.


Také v Litomyšli zvítězil Patrik Petr
Patrik Petr Třetí turnaj sezóny Českého poháru se uskutečnil v Litomyšli za účasti 56 hráčů. Zvítězil Patrik Petr, druhý byl Honza Dryák a třetí Lukáš Turoň.

Kompletní výsledky.


V Plzni zvítězil Patrik Petr
Patrik Petr V Plzni proběhl druhý turnaj sezóny Českého poháru. Zvítězil Patrik Petr. Druhý byl Zdeněk Matoušek ml. a třetí Lukáš Turoň.

Kompletní výsledky.


V Teplýšovicích vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
Zdeněk Matoušek Na první turnaj nové sezóny se do Teplýšovic sjelo 62 hráčů. Nejlepší letní přípravu prokázal Zdeněk Matoušek ml., když ve finále porazil Lukáše Turoně. Třetí skončil Kryštof Lebl.

Kompletní výsledky.

Reportáž z Teplýšovic na blogu ČASG.


Start nové sezóny se blíží
První turnaj Českého poháru 2016/2017 se pomalu blíží - již 24. září se uskuteční turnaj v Teplýšovicích. Všichni hráči jsou srdečně zváni! Více informací o turnaji naleznete v pozvánce.


Sezóna 2015/2016

Mistrem Evropy se stal Edgars Caics (LAT)
Reportáž z ME si můžete přečíst na blogu ČASG, k nahlédnutí jsou oficiální výsledky všech kategorií.


Mistrovství Evropy 2016
Ve dnech 17. - 19. června se v estonském Tallinnu uskuteční Mistrovství Evropy. Veškeré informace naleznete na oficiálních stránkách ME. Držíme palce celé naší výpravě!


Mistrovství republiky 2016
Mistrem Republiky se pro rok 2016 stal Lukáš Turoň, druhý skončil Patrik Petr a třetí Leoš Hvižď ml. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.
Turnaj družstev vyhrál tým HCS Žabka Praha, který ve finále porazil tým THC Stiga Elites. Třetí skončil domácí tým THC Třinec. Výsledky turnaje družstev.
Turnaj veteránů vyhrál Jan Dryák před Davidem Šmídem a Petrem Turoněm. Výsledky turnaje veteránů.
Turnaj juniorů vyhrál Michal Kobrle před Jirkou Chylíkem a Honzou Sládkem. Mezi ženami zvítězila Aneta Pohořalá před Hanou Marešovou a Ivou Maškovou. Výsledky turnaje juniorů a žen.


Mistrovství republiky 2016
Pro účastníky je k dispozici stránka o MR 2016.


V Chebu vyhrál Patrik Petr
Patrik Petr Poslední turnaj ČP 2015/2016 proběhl v Chebu. Byl to také soubor o celkového vítěze letošního pořadí Českého poháru. A všechno vyhrál Patrik Petr. Ve finále porazil Zdeňka Matouška ml. - skončil druhý i celkově v pořadí ČP. A rovněž třetí místo v Chebu i celkově patří Filipu Hamáčkovi.

Reportáž z Chebu na blogu ČASG.

Kompletní výsledky. Celkové pořadí ČP.


Czech Open vyhrál Ahti Lampi
Ahti Lampi Ahti Lampi z Finska potvrdil, že se mu na české půdě daří. Vyhrál Czech Open 2016. Tedy ze čtyř turnajů v Česku vyhrál tři a jednou byl "až" druhý. Při letošním vítězství ztratil v play-off jen 2 zápasy (a 16 vyhrál). Celkem na turnaji odehrál 58 zápasů, z toho 48 vítězných, 5x remizoval a jen 5x prohrál.
Druhé místo získal Patrik Petr z klubu THC Stiga Elites. Třetí místo bral Zdeněk Matoušek ml. z pořádajícího klubu HCS Žabka Praha.

Celkem si v Praze zahrálo 123 hráčů ze 13 států. Kompletní výsledky. Během turnaje bylo odehráno celkem 2 505 zápasů a vstřeleno 14 765 gólů (což je 5,89 branky na zápas).

Reportáž z Czech Open na blogu ČASG.


Czech Open 2016
Přes 100 účastníků z 13 států, mezi nimi i aktuálně šestý hráč světa Ahti Lampi z Finska, perfektně připravené hokeje, spoustu zápasů, zábava, sportovní drama... i takové bude Czech open, které se již za pár dnů uskuteční v Praze! Turnaj je otevřen všem zájemcům - detailní informace o turnaji naleznete na stránkách Czech Open a také v tiskové zprávě pro média. Přijďte si také zahrát!


Yevhen Levdansky vyhrál v Milovicích
Yevhen Levdansky V Milovicích proběhlo osmé kolo Českého poháru. Zvítězil Yevhen Levdansky, když na své cestě v play-off porazil postupně všechny tři nejlepší hráče z celkového pořadí ČP. Prohrál z toho celkem jen 2 zápasy (a 9 vyhrál). Druhé místo získal Patrik Petr. Třetí skončil Zdeněk Matoušek ml.

Kompletní výsledky.


Czech Open se blíží
Největší a nejlépe obsazaný turnaj domácí sezóny se nezadržitelně blíží - 23. dubna se v Praze odehraje již čtrnáctý ročník mezinárodního turnaje Světové ligy Czech Open. Veškeré informace o turnaji naleznete na stránkách Czech Open a na turnajovém letáčku. Registrace účastníků již byla zahájena a proto prosíme všechny zájemce o účast o přihlášení.

Nejbližším turnajem Českého poháru a generálkou před Czech Open je tradiční první jarní turnaj v Milovicích. Všichni hráči jsou zváni!


I v Pelhřimově kraloval Filip Hamáček
Filip Hamáček V Pelhřimově proběhl další turnaj ČP. Vítězství zpřed dvou týdnů si zopakoval Filip Hamáček. Tentokrát v dramatické finálové sérii porazil Patrika Petra. Třetí místo bral Yevhen Levdansky.

Reportáž z Pelhřimova na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Kladno patřilo Filipovi Hamáčkovi
Filip Hamáček Na kladenský turnaj ČP přijelo 55 hráčů. Zvítězil Filip Hamáček, když ve finále porazil ve třech proudlouženích Zdeňka Matouška ml. Třetí místo získal Leoš Hvižď.
Filip tak dosáhl svého prvního vítězství turnaje Českého poháru a stal se historicky 28. hráčem, kterému se podařilo vyhrát alespoň jeden turnaj ČP. Gratulujeme!

Reportáž z Kladna na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Swedish Masters 2016
Na blogu ČASG najdete reportáž z turnaje Světové ligy Swedish Masters.


V Brně byl nejlepší Zdeněk Matoušek
Zdeněk Matoušek První turnaj ČP v roce 2016 proběhl v Brně za účasti 71 hráčů. Ve finále porazil Zdeněk Matoušek ml. svého oddílového kolegu Filipa Hamáčka. Třetí místo bral Patrik Petr.

Reportáž z Brna na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.

Další kolo Českého poháru se uskuteční 20. února na Kladně. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!


Světová liga 2015/2016
Na blogu ČASG najdete krátký popis dění na turnajích Světové ligy.

Všem přejeme pohodové vánoční svátky a vše dobré do roku 2016!


V Praze - Satalicích vyhrál opět Patrik Petr
Patrik Petr Poslední letošní turnaj Českého poháru proběhl v Praze - Satalicích za účasti 66 hráčů. Stejně jako v Litomyšli ve finále zvítězil Patrik Petr, když porazil Zdeňka Matouška ml. Třetí místo tentokrát získal vítěz B skupiny z minulého turnaje Filip Hamáček.

Reportáž ze Satalic na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


V Litomyšli byl nejlepší Patrik Petr
Patrik Petr Třetí turnaj Českého poháru si zahrálo 66 účastníků. Ve finále zvítězil Patrik Petr, když porazil Zdeňka Matouška ml. Třetí místo získal vítěz předchozích dvou turnajů Yevhen Levdansky.

Reportáž z Litomyšle na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


I v Praze - Vysočanech vyhrál Yevhen Levdansky
Yevhen Levdansky Druhý turnaj Českého poháru proběhl v Praze - Vysočanech. Mezi 67 hráči obhájil vítězství z prvního turnaje Yevhen Levdansky. Druhé místo vybojoval Zdeněk Matoušek ml., třetí místo bral Filip Hamáček.

Reportáž z Prahy na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Druhý turnaj ČP bude ve Vysočanech!
Změnilo se místo konání druhého kola Českého poháru 2015/2016 - turnaj sice zůstává v Praze, ale místo Kbel proběhne ve Vysočanech! Bližší informace naleznete v pozvánce na turnaj. Všichni hráči stolního hokeje jsou zváni!


Nová sezóna odstartovala výhrou Yevhena Levdanskyho
Yevhen Levdansky Na první turnaj se sjelo do Teplýšovic celkem 60 hráčů. Zvítězil Yevhen Levdansky před Lukášem Turoněm. Lukáš bohužel musel na vlak na cestu do dalekého Třince a finále tak nemohl hrát. Třetí místo získal Patrik Petr.

Reportáž z Teplýšovic na blogu ČASG.

Kompletní výsledky.


Start nové sezóny se blíží
Již brzy bude zahájena další sezóna Českého poháru - zahajovací turnaj se uskuteční 26. září v Teplýšovicích. Sezóna bude rozehrána bez výraznějších změn, dle léta osvědčeného systému deseti turnajů a závěrečného mistrovství Republiky. Mezi pořadatelská místa se po několika letech vrací Cheb, koncem dubna bude Praha hostit Super Series turnaj Světové ligy a domácí sezóna vyvrcholí v Třinci na MR. Poprvé v historii se reprezentace vydá do Estonska, kde se uskuteční mistrovství Evropy. Již v průběhu sezóny budou probíhat přípravy na mistrovství světa, které bude v roce 2017 hostit Liberec.

Zájemci o stolní hokej jsou zváni na všechny turnaje Českého poháru - zúčastnit se může každý, bez ohledu na věk a herní zkušenosti. Těšíme se na zahranou!


Sezóna 2014/2015

Asociační soustředění juniorů a hráčů do 26 let proběhne na jihu Čech
Současný výbor ČASG po svém zvolení v březnu 2015 deklaroval jako jednu ze svých hlavních priorit práci s juniorskou hráčskou základnou a mladými hráči. Prvním konkrétním bodem a výstupem této práce má být soustředění pro juniory a hráče do 26 let pořádané v Českých Budějovicích ve dnech 17. - 20. července 2015.

Cílem soustředění je dát mladým hráčům možnost učit se jeden od druhého, proto vítáme a zveme hráče všech výkonnostních kategorií. Na programu bude nácvik konkrétních akcí, zápasy, turnaje, ale i společné posezení a další aktivity dle vzájemné dohody a počasí. V rámci soustředění bude pořádán i turnaj pro veřejnost (aktuální informace o tomto turnaji najdete v nejbližších dnech na webových stránkách BSE United).

Zahájení je plánováno na pátek 17. července v 10:00, zakončení celé akce bude v pondělí 20. července v 17:00. Akci organizuje ČASG ve spolupráci s klubem BSE United. Pokud vás nabídka zaujala, pročtěte si bližší informace a přihlašte se ideálně do 6. července.


Vítámvás Cup 2015
Turnaj Vítámvás Cup oslavil 10 let existence - více se o tomto turnaji dočtete na blogu ČASG. Vítězem jubilejního ročníku se stal Michal Hvižď, o výsledcích se dočtete na stránkách klubu BSE United.


Mistrovství světa 2015
V Petrohradu potvrdila pořadatelská země svojí současnou dominanci - Rusko získalo 7 zlatých medailí. Jediná kategorie, ve které Rusové nedokázali zvítězit, byly veteránské týmy, v nichž triumfovalo české družstvo. Druhou medailí pro ČR je bronz z individuální kategorie veteránů, o který se postaral Jan Dryák. V neoficiální kategorii MS nad 50 let pak Pavel Plešák vybojoval zlato a Miloš Ševr bronz. Česká republika převzala v Petrohradě pořadatelskou štafetu a za dva roky přivítá nejlepší hráče světa v Liberci.

Vítězem hlavního turnaje jednotlivců se stal Maxim Borisov, na stupních vítězů ho doplnili Lotyši Atis Silis a Edgars Caics. Z českých hráčů se nejlépe umístil Jan Dryák na 22. místě, hned za ním 23. Patrik Petr, dále 27. Kryštof Lebl a 32. Zdeněk Matoušek ml. Umístění ostatních hráčů ČR: 50. Miroslav Černoch, 54. Václav Pikl, 55. Filip Hamáček, 70. Martin Ženíšek, 71. Pavel Plešák a 72. David Šmíd. V hlavním turnaji startovalo celkem 108 hráčů.

Turnaj národních týmů přesvědčivě ovládl ruský tým. Překvapivým finálovým soupeřem mu byl tým Švédska - v semifinále zvítězil nad Lotyšskem, které nakonec vybojovalo proti Finsku alespoň bronz. Český tým po čtvrtfinálové prohře s Finy skončil na pátém místě.

Mistrem světa se mezi veterány stal Stanislav Lutay (RUS), Jan Dryák získal bronz, Pavel Plešák skončil šestý a David Šmíd 14. V turnaji juniorů zvítězil Michail Shashkov (RUS), Tomáš a Lukáš Kahounovi obsadili 18., respektive 19. místo. Vítězkou turnaje žen se stala Viktoria Laricheva (RUS).

V soutěži veteránských týmů zvítězil tým ČR ve složení Jan Dryák, David Šmíd, Pavel Plešák, Václav Pikl a Miloš Ševr. Na druhém místě skončil tým Švédska a na třetím místě Rusko. Český juniorský tým skončil šestý. Jak turnaj juniorských, tak i ženských družstev jednoznačně ovládl tým Ruska.

Detailní popis průběhu MS najdete na blogu ČASG.


Od pátku 12. až do neděle 14. června se v ruském Petrohradu uskuteční čtrnácté mistrovství světa. Český národní tým bude mít v Petrohradu zastoupení ve všech kategoriích s výjimkou kategorie žen a ženských družstev. Kdo tedy bude hájit české barvy?

Hlavní kategorie jednotlivců + národní tým pro hlavní soutěž družstev
V sobotu i v neděli bude za ČR bojovat desítka hráčů ve složení Černoch, Dryák, Hamáček, Lebl, Matoušek, Petr, Pikl, Plešák, Šmíd a Ženíšek. Mezi jednotlivci se na minulém MS v Norsku žádný český hráč neprosadil do osmifinále. Povede se to letos Patriku Petrovi nebo Zdeňku Matouškovi? Nebo zkušenému Honzovi Dryákovi? Překvapí někdo z dalších hráčů? A jak se povede národnímu týmu, který před dvěma lety skončil pátý? Očekávané finále soutěže družstev se patrně odehraje mezi domácími Rusy a výborně sehranými Lotyši, ale už minulý šampionát dokázal, že o překvapení nemusí být ani na MS nouze. Pokud by Češi dokázali porazit silné Švédy a Finy, pak by měli dle papírových předpokladů cestu na bronzový stupínek volnou...

Kategorie juniorů + juniorský tým
V páteční juniorské kategorii se představí Tomáš a Lukáš Kahounovi. Při své premiéře na MS se budou koncentrovat především na soutěž juniorů-jednotlivců, protože z důvodu omluvenek nebudou mít třetího člena do juniorského týmu a budou tak muset soutěž družstev odehrát v oslabení.

Kategorie veteránů + veteránský národní tým
Největší medailové naděje české výpravy se upínají na silný veteránský tým ve složení Dryák, Plešák, Šmíd a Pikl, přičemž první tři jmenovaní se pokusí o útok na medaile i v soutěži veteránů-jednotlivců, ve které Česku nominační kvóty přiřkly pouze tři místa.

Všechny kategorie můžete sledovat živě na oficiálních stránkách mistrovství - k dispozici budou online výsledky a live stream z vybraných zápasů. Na seznamu všech účastníků MS figurují jména hráčů ze 16 zemí.

Časový harmonogram je k dispozici v angličtině na stránkách MS.

Informace a fotky z MS najdete na blogu ČASG.


Mistrovství Republiky 2015
Poslední květnový víkend ukončil domácí sezónu 2014/2015 - v Praze se uskutečnilo mistrovství České republiky. V hlavní kategorii jednotlivců zvítězil Zdeněk Matoušek ml., když ve finále porazil Michala Hviždě. Třetí místo získal Patrik Petr. Kompletní výsledky turnaje jednotlivců.

Turnaj družstev přinesl finálové drama se šťastným koncem pro obhájce titulu THC Stiga Elites - finálový zápas rozhodl až dodatečný zápas kapitánů. Smutným finalistou se stal domácí klub HCS Žabka Praha, který tak při oslavě 20 let své existence získal stříbro. Třetí místo vybojoval klub Big Band. Kompletní výsledky turnaje družstev.

Vítězem turnaje juniorů se stal Jirka Chylík, když ve finále porazil Honzu Sládka, juniorský bronz bral Michal Kobrle. Výsledky juniorů.

Mezi veterány zvítězil Honza Dryák, druhé místo vybojoval Vašek Pikl a třetí skončil Pavel Plešák. Výsledky veteránů.

Mistryní Republiky se stala Aneta Jackowská, druhá skončila Iva Mašková a třetí místo patří Báře Petrové. Výsledky turnaje žen.

Mistrem Republiky v kategorii ZTP se stal Jiří Junek. Porazil Milana Zemana v dramatické sérii 4:3 na zápasy (2:1, 0:2, 1:2, 0:1, 3:2, 2:0, 3:2P).

Článek o MR na blogu ČASG.


Patrik Petr vítězem Českého poháru 2014/2015
Příbramským turnajem byl ukončen Český pohár 2014/2015. Alespoň jednoho z deseti turnajů se zúčastnilo 174 hráčů, na turnajové vítězství letos dosáhlo hned pět hráčů - nejúspěšnějším byl Zdeněk Matoušek ml. se třemi zlatými medailemi, dvakrát se radoval Patrik Petr, Lukáš Turoň a Yevhen Levdansky, mezinárodní turnaj Czech Open vyhrál Mikhail Shashkov. Celkovým vítězem Českého poháru se stal Patrik Petr, druhý skončil Zdeněk Matoušek ml. a třetí Honza Dryák.
Kompletní pořadí Českého poháru 2014/2015

Ve vedlejších kategoriích Českého poháru uspěli:
Nováčci: 1. Samuel Hána, 2. Miroslav Mareš st., 3. Pavel Komárek.
Ženy: 1. Barbora Petrová, 2. Aneta Jackowská, 3. Iva Mašková.
Junioři: 1. Jirka Chylík, 2. Honza Sládek, 3. Michal Kobrle.
Veteráni: 1. Honza Dryák, 2. David Šmíd, 3. Pavel Plešák.
Kluby: 1. HCS Žabka Praha, 2. THC Stiga Elites, 3. Big Band.

Děkujeme všem účastníkům - v září se rozeběhne další, již 26. sezóna Českého poháru a rádi vás na turnajích opět přivítáme!

Sezóna bude zakončena mistrovstvím Republiky, po kterém se ještě reprezentace vydá do Petrohradu hájit na MS barvy České republiky.


V Příbrami zvítězil Patrik Petr
Poslední turnaj ČP 2014/2015 proběhl v Příbrami. Vyhrál jej a zároveň i celý ČP Patrik Petr. Druhý na turnaji i celkem na ČP skončil Zdeněk Matoušek ml. Třetí dnes byl Michal Hvižď.
Kompletní výsledky.

Reportáž z Příbrami na blogu ČASG.


Změna místa konání turnaje ČP
Poslední kolo Českého poháru 2014/2015 se uskuteční 16. května v Příbrami! Děkujeme Michalovi Hvižďovi, který se ujal pořadatelství. Všichni jste zváni - pozvánka.

Pozor - poslední turnaj Českého poháru sezóny 2014/2015 se neuskuteční na hokejovém stadion HC Jihlava! Náhradní místo konání bude oznámeno v nejbližších dnech.


Mikhail Shashkov vyhrál Czech Open
Vítězem Czech Open se stal Mikhail Shashkov (RUS), když ve finále porazil Lukáše Turoně. Třetí skončil Andrey Voskoboynikov (RUS), který v souboji o třetí místo porazil Patrika Petra. Celkem se turnaje zúčastnilo 115 hráčů z 11 států. Kompletní výsledky.

Reportáž z Czech Open na blogu ČASG.


Czech Open 2015
Během Czech Open můžete sledovat průběžné výsledky / Czech Open live results.

Rozhovor s novým prezidentem mezinárodní federace ITHF Simonem Thomasem / interview with Simon Thomas.


Také v Milovicích vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
Tradiční turnaj v Milovicích (dnes již 23. ročník!) se stal kořistí Zdeňka Matouška. V konkurenci 52 hráčů porazil ve finále Kryštofa Lebla. Bronz získal Patrik Petr.
Kompletní výsledky.

Reportáž z turnaje naleznete na blogu ČASG.

Další kolo Českého poháru bude součástí Světové ligy - 25. dubna se v Praze uskuteční Czech Open! Nenechte si ujít vrchol domácí sezóny a přijďte si zahrát turnaj Světové ligy! Informace o turnaji naleznete na stránkách Czech Open.

Tisková zpráva k turnaji Czech Open 2015.


V Pelhřimově vyhrál Zdeněk Matoušek ml.
První turnaj v Pelhřimově v historii Českého poháru přilákal 62 hráčů. Nejlepší byl Zdeněk Matoušek ml. Ve finále porazil 3:0 na zápasy Honzu Dryáka. Třetí místo bral Filip Hamáček.
Kompletní výsledky.


Petr Tměj šestý v Moskvě
V Moskvě o víkendu proběhl turnaj Světové ligy Moscow Open za účasti 176 hráčů. Vítězem se stal Maxim Borisov, druhý skončil Yanis Galuzo (oba RUS), třetí byl Edgars Caics (LAT). Turnaje se zúčastnili i tři naši hráči - na výborném šestém místě skončil Petr Tměj, Patrik Petr byl čtrnáctý a Láďa Tměj 37.
Světová liga pokračuje turnajem v Detroitu a poté již přijde čas Czech Open v Praze!


Na Kladně vyhrál svůj první turnaj ČP Patrik Petr
Kladenský turnaj Českého poháru přilákal 62 hráčů. Poprvé ve své kariéře zvítězil na turnaji ČP Patrik Petr. Celým play-off prošel bez ztráty jediného zápasu. Druhé místo získal Zdeněk Matoušek ml. Třetí místo získal Honza Dryák.
Kompletní výsledky.

Další turnaj se poprvé v historii Českého poháru uskuteční v Pelhřimově - všichni jste zváni!


Swedish Masters 2015
Ve švédském Malmö se uskutečnil další z velkých turnajů Světové ligy. Turnaje se zúčastnilo 121 hráčů, mezi nimi i jedenáctka našich borců. Vítězem turnaje se stal Yanis Galuzo (RUS), jeho finálovým soupeřem byl Atis Silis (LAT). O třetí místo se podělili Kevin Eriksson (FIN) a Lars Henriksson (SWE). Na výborném osmém místě se umístil Patrik Petr. Těsně za finálovým play-off skončil 18. Honza Dryák.
Umístění dalších našich hráčů: 22. David Šmíd, 23. Zdeněk Matoušek ml., 26. Kryštof Lebl, 31. Pavel Plešák, 40. Vašek Pikl, 41. Honza Sládek, 46. Zdeněk Lopaur, 59. Michal Kobrle a 60. Miloš Ševr.
Světová liga pokračuje 14. března turnaje v Moskvě.


V Brně zvítězil Yevhen Levdansky
První turnaj Českého poháru v novém kalendářním roce se uskutečnil v Brně, kam přijelo 66 hráčů. Zvítězil Yevhen Levdansky před Patrikem Petrem a Honzou Dryákem. Kompletní výsledky.


V Teplýšovicích vyhrál Zdeněk Matoušek
Další turnaj Českého poháru proběhl v Teplýšovicích u Benešova. Mezi 61 hráči byl nejlepší Zdeněk Matoušek ml. Ve finále porazil Leoše Hviždě. Třetí místo bral Lukáš Turoň. Kompletní výsledky.


Riga Cup 2014
První ze čtveřice nejprestižnějších turnajů Světové ligy 2014/2015 se uskutečnil v Rize za účasti 186 hráčů. Na turnaji se představili i dva čeští hráči - Honza Dryák a David Šmíd. Oběma se ve velké konkurenci dařilo, David skončil na 22. místě a Honza vybojoval výborné čtvrté místo. Vítězem se stal domácí Atis Silis, když ve finále zdolal Yanise Galuza (RUS). Třetí skončil Edgars Caics (LAT). Kompletní výsledky, fotogalerii a mnoho videí naleznete na stránce turnaje.


Úprava herních pravidel
V listopadu vstoupila v platnost upravená verze herních pravidel. Ve většině případů jde pouze o zlepšení formulací, nikoliv o změnu pravidel. Všem hráčům nicméně doporučujeme pročíst nová pravidla (změněné části jsou barevně označeny).


V Litomyšl zvítězil Yevhen Levdansky
Na třetí turnaj ČP 14/15 přijelo do Litomyšli 64 hráčů ze 4 států. Zvítězil Yevhen Levdansky před Lukášem Turoněm a domácím Patrikem Petrem. Kompletní výsledky.


Na domácí půdě opět vítězí Lukáš Turoň
Druhý turnaj ČP 14/15 proběhl v Českém Těšíně. Zvítězil domácí Lukáš Turoň, ve finále porazil Filipa Hamáčka. Třetí místo bral Patrik Petr. Kompletní výsledky.


Sezónu začal vítězně Lukáš Turoň
První turnaj nové sezóny vyhrál Lukáš Turoň, když ve finále porazil Patrika Petra. Třetí skončil Honza Dryák. Kompletní výsledky.


Český pohár 2014/2015 začne v Praze
První turnaj sezóny 2014/2015 se koná v Praze - nikoliv v tradičních Satalicích, ale v Kbelích! Detaily naleznete na turnajové pozvánce. Těšíme se na zahranou!


Termínová listina sezóny 2014/2015
Přinášíme předběžnou podobu termínové listiny příští sezóny.
Český pohár 2014/2015
13. září Praha
11. říjen Třinec
1. listopad Litomyšl
13. prosinec Teplýšovice
24. leden Brno
21. únor Kladno
21. březen Pelhřimov
11. duben Milovice
25. duben Czech Open - Praha
16. květen Jihlava
30. - 31. květen MR, Praha
Mezinárodní termínovka 2014/2015
19. červenec - WTHT, Lemont (USA)
30. srpen - Major, Bergen (NOR)
13. září - WTHT, Edmonton (CAN)
20. září - WTHT, Incukalns (LAT)
27. září - WTHT, Mariupol (UKR)
18. říjen - Major, Helsinki Open (FIN)
25. říjen - WTHT, Bern (SUI)
1. listopad - WTHT, Toronto (CAN)
8. listopad - WTHT, Kranj / Sevnica (SLO)
15. listopad - Major, Petrohrad (RUS)
6.-7. prosinec - SuperSeries, Riga Open (LAT)
10. leden - WTHT, Kursk (RUS)
7. únor - SuperSeries, Malmö (SWE)
14.-15. březen - SuperSeries, Moscow Cup (RUS)
28. březen - WTHT, Detroit (USA)
25. duben - SuperSeries, Czech Open, Praha
2. květen - WTHT, Kyjev (UKR)
9. květen - WTHT, Berlín (GER)
30. květen - WTHT, Montreal (CAN)
12.-14. červen - MS, Petrohrad (RUS)
Od nové sezóny se změnilo rozdělení turnajů Světové ligy – místo dvou úrovní se nově turnaje dělí do tří kategorií. Největší a nejkvalitnější turnaje sezóny patří do tzv. SuperSeries. V sezóně 14/15 půjde o čtyři turnaje, mezi které patří i Czech Open. Druhou kategorií turnajů jsou tzv. Major turnaje, kam byly zařazeny dva turnaje bývalé velké šestky (turnaje ve FIN a NOR) a turnaj v Petrohradě. Ostatní turnaje Světové ligy náleží do tzv. WTHT kategorie. Uvedené kategorie turnajů se mezi sebou budou lišit jednak odlišným bodováním a také požadavky na pořadatele. V bodování bude rozdíl mezi kategoriemi 40 bodů, tj. například vítěz turnaje SuperSeries obdrží 200 bodů, na turnaji Major tu bude 160 bodů a na WTHT turnaji jen 120 bodů. Zároveň byl změněn i výpočet pořadí Světové ligy – nově se všem hráčům budou sčítat tři nejlepší výsledky, bez ohledu na kategorii turnajů.

Pro Český pohár nedošlo k žádným změnám, novinkou tak bude jen turnaj v Pelhřimově. Těšíme se na zahranou na některém z turnajů!
Starší zprávy.
Český pohár 2020/2021
17. říjen Teplýšovice
31. říjen Pelhřimov
21. listopad Třinec
12. prosinec Kladno
16. leden Praha
6. únor Cheb
27. únor Brno
27. březen Němčice u Litomyšle
10. duben Plzeň
24. duben Czech Open, Praha
29. - 30. květen MR, Pelhřimov

Pořadí Českého poháru 2020/2021

Mezinárodní termínovka 2020/2021
25. červenec - WTHT, Lemont (USA)
8. srpen - WTHT, Shymkent (KAZ)
12. září - WTHT, Edmonton (CAN)
26. září - WTHT, Oslo (NOR)
3. říjen - WTHT, Bern (SUI)
10. říjen - WTHT, Umea (SWE)
24. říjen - WTHT, Kranj (SLO)
25. říjen - MS klubů, Kranj (SLO)
7. listopad - Super Series, Petrohrad (RUS)
21. listopad - WTHT, Kitchener (CAN)
5. - 6. prosinec - SuperSeries, Riga Open (LAT)
23. leden - WTHT, Bronderslev (DEN)
30. leden - WTHT, Anaheim (USA)
13. únor - SuperSeries, Stockholm (SWE)
20. únor - WTHT, Minsk (BLR)
6. březen - WTHT, Nové Zámky (SVK)
13. březen - SuperSeries, Moscow Cup (RUS)
20. březen - WTHT, Incukalns (LAT)
27. březen - WTHT, Detroit (USA)
3. duben - SuperSeries, Tallinn (EST)
24. duben - SuperSeries, Czech Open
1. květen - WTHT, Kyjev (UKR)
8. květen - WTHT, Berlín (GER)
22. květen - WTHT, Kursk (RUS)
2. - 4. červenec - MS, Tallinn (EST)


Autoři stránek: Vladimír Kraus, Stanislav Kraus
Telefon: 605 821 144